Trening sourcingowy. Mentoring dla osób zainteresowanych pracą w sourcingu

Sourcing to sztuka wyszukiwania kandydatów i pozyskiwania kandydatów do firmy. To nie tylko wstępne stanowisko w rekrutacji, ale osobna specjalizacja. Coraz więcej firm w Polsce rozumie korzyści płynące z zatrudniania sourcerów.

Organizacje mogą skorzystać na zatrudnianiu w działach sourcingowych doświadczonych i dojrzałych profesjonalistów. I własnie z tą myślą stworzyłam program mentoringowy dla osób, które mają już doświadczenie (niekoniecznie w rekrutacji!) i chcą zdobyć nowe umiejętności, żeby rozpocząć pracę jako sourcer.

Jak skorzystać z programu?

1

Zgłoś się do programu

Chwilowo wstrzymałam się z przyjmowaniem kolejnych aplikacji. Poczekaj proszę na kolejną turę zapisów 🙂
2

Porozmawiamy o Twoich potrzebach

Poznajmy się trochę lepiej. Ty opowiesz mi o swoich potrzebach i zainteresowaniach, a ja dam Ci znać jak możemy razem pracować.
3

Zaczynamy!

Program będzie łączył w sobie pracę samodzielną oraz konsultacje indywidualne i grupowe. Przed Tobą sporo zadań, ale pamiętaj, dzięki Twojemu zaangażowaniu zyskasz nowe, wartościowe na rynku pracy umiejętności!

Czego się nauczysz?

Co to jest sourcing?

Dowiesz się czym jest sourcing i jak wygląda praca sourcera w różnych organizacjach. Nauczysz się organizować własną pracę sourcingową za pomocą najczęściej wykorzystywanych do tego narzędzi.

Jak prowadzić wyszukiwanie?

Nauczysz się wyszukiwać kandydatów za pomocą różnych technik (Boolean Search, X-Ray Search etc) i narzędzi. Zapoznasz się z platformami, na których wyszukać możesz profile kandydatów.

Jak komunikować się z kandydatami?

Poznasz sekrety komunikacji sourcingowej, od jej aspektów technicznych (gdzie najlepiej wysyłać wiadomości?) do tych związanych bardziej z psychologią (jak pisać ciekawe komunikaty?), dzięki czemu wkroczysz w świat sourcingu bez obaw o wpadki.

Z jakich narzędzi korzysta sourcer w pracy?

Zapoznasz się z narzędziami używanymi przez działy rekrutacji, dowiesz się też z czego musi skorzystać sourcer by zapewnić zgodny z prawem przebieg procesu.

Jak współpracować z resztą firmy i rynku?

Sourcing to niesamowita specjalizacja, w której spotkasz się z przedstawicielami różnych działów w firmie. Jednocześnie, sourcerzy często pomagają sobie wzajemnie, nawet jeśli nie pracują w tej samej firmie! Dowiesz się jak poprowadzić współpracę zarówno w firmie jak i szerszej społeczności sourcingowej.
Copy link
Powered by Social Snap